Booking.com
browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Ryga – miasto Hanzy

Łotwa niewątpliwie jest małym państwem, a Ryga jest stolicą porównywalnie małego państewka, lecz stwierdzenie to jest trafne, gdy mierzymy odległości pod względem XXI wiecznego globalnego świata. W średniowieczu Ryga była potężnym portem morskim. W XVII wieku była pod rządami imperium Szwedzkiego, a później w XVIII i XIX wieku została wiodącym portem imperium Rosyjskiego. Dziś nadal jest znaczącym centrum targowym w regionie bałtyckim. Sprzyjał takiej opinii o mieście fakt, że Ryga należała do Hanzy. Jeden z ówczesnych historyków pisał o Rydze nie jako o mieście. lecz jako o asocjacji handlowców miast północnych Niemiec i regionu Bałtyckiego. Na Starówce o epoce Hanzy przypominają historyczne budynki Wielkiej i Małej Gildii jak również przebudowany Dom Czarnogłowych. W tym wypadku budowle te powstawały jako siedziby różnych stowarzyszeń rzemieślników i handlarzy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Booking.com