Booking.com
browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Europejska Stolica Kultury 2014 – Ryga

Posted by on Luty 6, 2014

Baszty starego miasta Rygi

Jeszcze jednym powodem wybrać się do Rygi jest nie tylko to że Ryga od kilku lat już jest miejscem wydarzeń kulturalnych na skale międzynarodową, ale i to że w 2014 roku Ryga stanie się epicentrum kulturalnym Europy – Europejska Stolica Kultury 2014. Podczas swojego roku jako Europejskiej Stolicy Kultury, odbędzie się tutaj mnóstwo imprez – kultura w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. W Rydze zaplanowano ponad 200 kulturalnych wydarzeń, z pewnością i Łotysze i turyści znajdą coś dla siebie. 365 dni w roku, z nowym rozumieniem kultury jako pozytywnej siły zmian w życiu ludzi. Ten rok, już rozgrzewa osobistości kultury do przedstawienia Rygi jako Europejskiej Stolicy Kultury 2014 i organizacji różnych ciekawych wydarzeń.

Ryga, ulica KramuW 2014 podróżujący będą mieć istotny dodatkowy powód, aby odwiedzić Rygę, gdyż największe miasto Łotwy zostało wybrane Europejską Stolicą Kultury i będzie zabawiać gości podczas niezliczonych imprez poświęconych temu zdarzeniu.

Ryga posiada wiele zabytków słynnych w całej Europie i świecie – najważniejsze obejmują stare miasto (Ryska starówka), Ryska secesja, oraz mniej znaną – architekturę drewnianą.

Niematerialną wartością Rygi jest wielokulturowe społeczeństwo, które było i jest charakterystyczne od samego początku, ponieważ ludzie wielu różnych narodowości mieszkali i mieszkają tu razem – Niemcy, Polacy, Szwedzi, Rosjanie i Łotysze. I to najlepiej widać w architekturze miasta.

Zgłoszono 340 propozycji, z których 100 zostało włączonych do programu. Jednym z głównych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury 2014 w Rydze mają być Światowe Dni Chórów, w ramach których wystąpić ma 20 000 chórzystów z blisko 90 państw. Miasto planuje również wystawę „Książka. 1514-2014″ prezentującą 500 lat historii drukowanej książki. Część wydarzeń w ramach Europejskiej Stolicy Kultury odbędzie się w regionie oraz miastach Cesis i Liepaja, które również starały się o tytuł.

W roku 2014 każdy będzie mógł poznać współczesną muzykę łotewską, sztukę, kino i pop kulturę, a muzea przygotowują specjalne wystawy i pokazy.

Goście będą mogli cieszyć się muzyką w wykonaniu światowej sławy chórów łotewskich, wspaniałej inscenizacji operowych, przedstawień artystycznych, nowoczesnych popularnych koncertów muzyki, wystaw, wielkich uroczystości narodowych i wiele innych wydarzeń, w których będzie można wziąć udział.Satrówka Rygi

Ryga jest już miejscem wydarzeń kulturalnych na skale miedzynarodową, ale w 2014 roku stanie się epicentrum kulturalnym Europy. Podczas swojego roku jako Europejskiej Stolicy Kultury, odbędzie się tutaj mnóstwo imprez – kultura w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. 365 dni w roku, z nowym rozumieniem kultury jako pozytywnej siły zmian w życiu ludzi. Ten rok, już rozgrzewa osobistości kultury do przedstawienia Rygi jako Europejskiej Stolicy Kultury 2014 i organizacji różnych ciekawych wydarzeń.

W 2014 podróżujący bedą mieć istotny dodatkowy powód, aby odwiedzić Ryge, gdyż serce Łotwy zostało wybrane Europejską Stolicą Kultury i będzie zabawiać goośi podczas niezliczonych imprez poświęconych temu zdarzeniu.

Panorama starego miastaRiga posiada wiele zabytków słynnych w całej Europie i świecie – najważniejsze obejmują Old Riga, Art Nouveau, oraz architekturę drewnianą.

Nieuchwytną wartością jest wielokulturowe społeczeństwo, które było charakterystyczne od samego początku, ponieważ ludzie wielu różnych narodowości mieszkali tu razem – Lotysze, Niemcy, Rosjanie, Polacy, Szwedzi, Finowie i inni. Johann Gottfried Herder i Immanuel Kant odegrał ważną rolę w rozwoju niemieckiej filozofii oświecenia, był kolebką kina Siergieja Eisensteina, genialnego filozofa Isaiaha Berlina i azylu dla wielkiej opery Richarda Wagnera, a od wieków były źródłem inspiracji dla wielu innych sławnych ludzi.

Ryska secesja W roku 2014 każdy będzie mógł zapoznać się z pracą i wkładem tych osobistości, jak również poznać współczesną muzykę łotewską, sztukę, kino i pop kulturę, a muzea przygotowują specjalne wystawy i pokazy na tą okazję próbują przewyższać klasą siebie nawzajem w różnych norodności, aby przyciągnąć uwagę osób.

Goście będą mogli cieszyć się muzyką w wykonaniu światowej sławy chórów łotewskich, wspaniałej inscenizacji operowych, przedstawień artystycznych, nowoczesnych popularnych koncertów muzyki, wystaw, wielkich uroczystości narodowych i wiele innych wydarzeń, w których będzie można wziąć udział.

Serdecznie zapraszamy odwiedzić Rygą! Więcej o naszej ofercie „o nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Booking.com